Tiago Santos & Luis Araujo eivät jatka valmennuksessa
Peimari United ryJulkaistu: 01.11.2021 12.38

Tiago Santos & Luis Araujo eivät jatka valmennuksessa

Seuran päävalmentaja Tiago Santos ei jatka enää tulevalla kaudella seuran valmennuksessa. Tiago ehti olla Peimarissa viisi kautta, joiden aikana hän luotsasi vakuuttavasti niin miesten edustusta kuin useita juniorijoukkueita. Yhtenä merkittävimpinä saavutuksena, Tiagon valmentama edustusjoukkue voitti viime vuonna Kolmosen mestaruuden, upean tappiottoman sarjakauden myötä.

Myös valmentaja Luis Araujo lopettaa seuran valmennuksessa kauden päätteeksi. Viime talvena saapunut Luis, ehti toimia seurassa yhden kauden ajan akatemian sekä kahden juniorijoukkueen vastuuvalmentajana.

Uusien valmentajien rekrytointiprosessi on loppusuoralla.

Kiitos Tiago & Luis panoksestanne seuraa kohtaan!